Eğitimler ve Robotik Setlerimiz

Kurumsal Eğitimler

Bilişim Garaj Akademisi, 10.000'den fazla ekranı, 1500'den fazla hareketli resmi, videosu, yüzlerce grafiği ile 2. yılının sonunda 21.000 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisini "bilişimle üretim ve girişimcilik"le tanıştırdı.  Bilişim Garaj Akademisi, öğrencilerin okullarından,evlerinden veya istedikleri herhangi bir yerden her zaman erişimlerine hazır durumda. 

* Scratch ile Kodlama,

* App Inventor ile Mobil Kodlama,

* MS Kodu ile 3D Oyun Kodlama,

* MS Small Basic ile Kodlama,

* Autodesk Tinkercad ile 3D Tasarım,

* Sketchup ile 3D Tasarım, 

* Not Defteri ile HTML ve HTML 5,

* Scratch For Arduino ile Robot Tasarım ve Kodlama,

* Braintec ile Elektronik Tasarım.

 

Mobil Robotik Laboratuvar

Bilişim Garaj Akademisi, ortaokul ve lise öğrencilerinin fen, matematik ve bilişim derslerinde sonsuz sayıda robotik uygulamayı kolaylıkla ve güvenle tasarlayabileceği ve kodlayabileceği yeni platformunu gururla sunar.

Yapmanız gereken sadece Mobil Robotik Laboratuvarı açıp, Bilişim Garajı'ndaki eğitimleri takip etmek! Yeni nesiller, fenin, teknolojinin, üretimin ve matematiğin gizemli dünyasının ne kadar erişilebilir olduğunu uygulayarak öğrensinler!

Bilişim Garajı'nın Mobil Robotik Laboratuvarı, bir USB kablo ile kolaylıkla bilgisayarınıza bağlanır.

Bilişim Garaj Akademisi'ndeki eğitim içeriklerini takip ederek, yetişkinler için bile çok karmaşık gibi görünen elektronik devreleri artık ortaokul ve lise öğrencileri geliştiriyor! Adım adım görsel ve metinsel anlatımlar ile çocuklarımız yazılım ve donanım dünyasını kolaylıkla bir araya getirebilecekler.

Çocuklarımız artık robotları bir oyuncak olarak görmeyecek! Geliştirecekleri gömülü teknolojiler ile problemlere çözümler getirecek.

 

*******************************************************************************************************************************************************

BrainTec

Bilişim Garaj Akademisi, verdiği tüm eğitimlerde yaş grubunun gelişim özelliklerine uygun teknoloji ve ortamlar kullanmaktadır. Bu anlayışa uygun olarak, 7-8 yaş grubunun robot ve elektronik eğitimlerinde enerjisini 1,5V’lik kalem pillerden alan basit robot ve elektronik setler kullanılmaktadır. 180 parçadan oluşan eğitim setleri, bir elektronik devrede bulunması gereken en temel bileşenleri barındırmaktadır.

Ses, ışık ve dokunma gibi sensörlerin bulunduğu setle çocuklarımız ses ve ışık efektleri oluşturabilecek, ses veya dokunma ile çalışan devreler tasarlayabilecek. En önemlisi, çocuklarımız bir elektronik devreye elektriğin girmesi, işlenmesi ve sonunda bu enerjinin başka bir biçimde (ses, ışık, hareket vb.) çıkmasını somut olarak gözlemleyebilecekler.